niedziela, 20 września 2009

Tajlandia - podróżowanie łatwe jak nigdzie!

Czemu Tajlandia jest tak popularnym kierunkiem podróży? Nie musiałem zadawać sobie tego pytania długo. Ten kraj łączy s sobie wszystkie cechy jakich przeciętny turysta pożąda podczas udanego wypoczynku. Mam na myśli turystę niezależnego, bo ten kto podróżuje do kurortów wszelkiej maści to mu zazwyczaj wszystko jedno gdzie pojedzie.
Wszystkie cechy których nam brakowało znaleźliśmy tu. A więc od najważniejszych: jakby nie patrzeć Tajlandia to miejsce gdzie wysoka jakość usług spotyka się z niską ceną. To jest zupełnie niesamowite że za 35 złotych można znaleźć tu hotel od którego można wymagać więcej niż tylko żeby był czysty. Wi fi, TV, ciepła woda, pełen dzienny serwis, żyć nie umierać (to hotel w którym mieszkamy obecnie, polecam - http://www.banilah.com ). Zdażało nam się do tej pory nocować za takie pieniądze, ale o ile nie była to nora, to z nielicznymi wyjątkami pokój za tą cenę był dosyć podstawowy. Kolejna kwestia to kuchnia. Jedzenie w Tajlandii jest niesamowite. Za 3 złote dostajemy prawdziwą ucztę, dowiedzieliśmy że i ryż można przyrządzić ze smakiem co wydawało nam się niemożliwe do tej pory. Pyszne jedzenie, warzywa, kolorowo i elegancko podane, a nie jakiś chłam polany sosem sojowym i przysmażony. Dalej, mimo całkiem sporej ilości turystów i przecież bogatej turystycznie historii i doświadczeniu z turystami nie odnosi się wrażenia że na każdym kroku ktoś cię chce wykiwać i że dosłownie z każdym trzeba się handryczyć, żeby nie przepłacić 20 razy. Są oczywiście nieliczne wyjątki, ale te można zaliczyć do smaczków takiego podróżowania. Są jak w całej azji ceny dla turystów i dla miejscowych ale są one co najwyżej "tylko" dwa razy wyższe.
A więc podsumowując, Tajlandia to najlepszy kraj by zacząć swoją przygodę z azją. Podróżuje się tutaj z niesamowitą łatwością. Jest tanio, jest to najtańszy kraj dotychczas dla nas, choć niektórzy mogą się zdziwić, jak pojadą na Ko Phi Phi do Mariottu, to tanio nie będzie. Ale nie trzeba długo szukać, zapewniam, by być zadowolonym. Zapraszamy więc do Tajlandii. Do końca marca wizy za darmo.

PS. Gdy jest tanio to nie znaczy, że wydaje się mało pieniędzy. Wydawanie jest bowiem o wiele przyjemniejsze, gdy za swoje pieniądze dostajemy więcej i lepiej. To jest pułapka, nawet na oszczędnych.

2 komentarze:

  1. Tajlandia jest nie tylko fajna do podrozowania, ale rowniez do zamieszkania ;)

    Stad mozna robic wypady po swiecie i nie marnowac czasu i pieniedzy na powroty do Europy.

    Pozdrowienia:)

    OdpowiedzUsuń
  2. A dlaczego wiza za darmo tylko do konca marca?

    OdpowiedzUsuń